Obróbka powierzchniowa

Nasza oferta

Jako element uzupełniający ofertę odlewania ciśnieniowego, świadczymy usługi zaczyszczania detali: oddzielanie układów wlewowych, śrutowanie detali oraz obróbkę wibrościerną. Poza usunięciem zbędnych pozostałości procesu technologicznego odlewania, pozwalają one na uzyskanie jednolitej powierzchni zewnętrznej detali, przygotowanej do kolejnych operacji, np. anodowania. Jednocześnie, w sposób zautomatyzowany, zatępiane są ostre krawędzie, co w znaczący sposób ogranicza straty czasu związane z zaczyszczaniem detali przed dalszą obróbką.
Szczegółowe informacje
Wybierz rozdział:

Park maszynowy

Śrutownica automatyczna COGEIM

Pozwala na pracę w trybie automatycznym, co podnosi efektywność procesu i nie wymaga ciągłego nadzoru operatora. Wewnętrzna konstrukcja bębna zapewnia równomierne działanie śrutu na powierzchnie detali. Pozwala na obróbkę różnej wielkości elementów oraz partii, co czyni ją wszechstronnym narzędziem wspomagającym produkcję seryjną.

750x700
Wymiar
komory
120L
Pojemność
niecki
200kg
Maksymalne
obciążenie
Wibrator kołowy

Urządzenie wykorzystywane do usuwania zanieczyszczeń poprodukcyjnych z powierzchni detali. Tego typu urządzenia są skuteczne nawet przy obróbce elementów o skomplikowanych kształtach lub trudno dostępnych miejscach. Wibracje mechaniczne pozwalają na ujednolicenie powierzchni, co poprawia jakość estetyczną i funkcjonalną wyrobów.

150L
Pojemność
zbiornika
1.5kW
Moc
urządzenia
5
Rodzajów
kształtek

Skontaktuj się z nami...

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

...i co dalej?

Kontakt
Analiza zgłoszenia
Dodatkowe konsultacje
Wycena

Charakterystyka procesu

Metody obróbki powierzchniowej elementów metalowych dzielą się na trzy kategorie, niezależnie od wybranej technologii:
  • ręczne - technik bezpośrednio monitoruje proces i wpływa na efekt końcowy. Wadą sterowania ręcznego jest niska wydajność i przeciętna jakość. Sterowanie ręczne stosuje się do podstawowych procesów, które nie wymagają dużej precyzji;
  • półautomatyczne - metoda ta wymaga specjalnego wyposażenia i operatora. Produkt jest przetwarzany na maszynach stacjonarnych z ręczną regulacją parametrów procesu;
  • automatyczne - obróbka powierzchni metali jest realizowana bez pomocy człowieka dzięki autonomicznym urządzeniom z wbudowanym programem. Zaletą tej metody jest duża dokładność i szybkość, minimalizacja odpadów oraz brak czynnika ludzkiego. Automaty stosowane są w produkcji wielkoseryjnej.
Wibracyjna obróbka strumieniowo-ścierna polega na umieszczeniu części przeznaczonych do obróbki i medium do obróbki w pojemniku, który jest wprawiany w ruch oscylacyjny. Ruch oscylacyjny jest przenoszony na części i medium, które zaczynają się poruszać zgodnie z ustaloną wcześniej częstotliwością drgań.

Chcesz o coś zapytać?

Jaka jest minimalna wielkość partii produkcyjnej?
Dla zachowania balansu pomiędzy ekonomią wykorzystania czasu a kosztem wytworzenia detali, ustaliliśmy minimalną partię produkcyjną w rozmiarze 100 szt.
Jakie elektroniczne formaty dokumentacji akceptujecie?
Dokumentację elektroniczną przyjmujemy w formatach: Solidworks, Parasolid, STEP, SAT, IGES. Rysunki płaskie: Solidworks, DWG, DXF, ew. PDF
Jakie stopy odlewnicze wykorzystywane są do produkcji?
Większość naszej produkcji wykonujemy z następujących stopów:
DIN 226 D – EN AC 46000,
DIN 230 D – EN AC 44300,
DIN 231 D – EN AC 47100,
DIN 239 D – EN AC 43400
DIN 1743 - Z410
Czy mogę zlecić produkcję na podstawie wzorca?
Tego typu zlecenia zawsze rozpatrujemy indywidualnie po szczegółowych konsultacjach i oszacowaniu kosztów przygotowania projektu detalu i oprzyrządowania.
Czy jest możliwość zlecenia anodowania detali?
Oczywiście! W ramach kooperacji jesteśmy w stanie zaoferować także tego typu usługi i zapewnić kompleksową realizację produkcji.
Czy mogę zlecić produkcję z istniejącej formy?
Tak, podejmujemy się produkcji z wykorzystaniem istniejących narzędzi po wcześniejszej weryfikacji dokumentacji i oględzinach formy.
Nie znalazłeś odpowiedzi?
Nic straconego!
Skontaktuj się z nami - odpowiadamy zwykle w ciągu 24 godzin. 

Jak do nas dojechać?

Wskazówki dojazdu:
Od strony Radomia:
Na północny zachód, trasą 740 w kierunku Łodzi
Od strony Tomaszowa Mazowieckiego:
Drogą krajową 48 w kierunku Radomia
Uprzejmie prosimy o wcześniejsze umówienie Państwa wizyty poprzez kontakt telefoniczny.
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis na niniejszym urządzeniu. Szczegółowe informacje na stronie "Polityka Prywatności"