Projektowanie i budowa form

Nasza oferta

We współpracy z firmą PiKFORM, Klientom, którzy nie posiadają gotowych narzędzi, pomagamy w zaprojektowaniu form ciśnieniowych. Jesteśmy gotowi zebrać wymagania funkcjonalne, opracować model detalu spełniający wymagania technologiczne oraz przygotować projekt narzędzia umożliwiającego efektywną produkcję odlewów.

Bogate doświadczenie pozwala nam na konstrukcję oprzyrządowania dla skomplikowanych elementów wraz z pełną dokumentacją techniczną określającą warunki produkcji lub obróbki. Nasze formy wykorzystywane są w różnych gałęziach przemysłu, zarówno przez duże zakłady produkcyjne, jak i małe prywatne firmy.

Wykorzystywane oprogramowanie

Projektowanie (CAD)

Oprogramowanie Solidworks 2020 wykorzystujemy do projektowania zarówno detali, jak i form ciśnieniowych. Umożliwia ono także łatwe modyfikacje projektów, co jest niezwykle istotne w procesie przygotowawczym, gdzie mogą być potrzebne szybkie zmiany w odpowiedzi na nowe wymagania. Dostarczamy pełną dokumentację techniczną, tj. rysunki płaskie i modele 3D, które mogą być bezpośrednio wykorzystane w procesie wytwarzania narzędzi.

Symulacje (CAE)

Dzięki symulacjom przeprowadzanym w Magmasoft, można eksperymentować z różnymi parametrami procesu wtrysku, takimi jak temperatura stopu, prędkość wtrysku, ciśnienie wtrysku itp. Pozwala to na identyfikację optymalnych ustawień, które zapewniają najlepszą jakość wyrobów. Wcześniejsza identyfikacja problemów pozwala na uniknięcie kosztownych błędów i konieczności wielokrotnych modyfikacji formy.

Budowa form ciśnieniowych

Oferujemy profesjonalne usługi budowy form ciśnieniowych w ramach kooperacji. Wykonanie narzędzi na podstawie naszych bądź dostarczonych projektów zlecamy wyspecjalizowanym i sprawdzonym narzędziowniom. Zapewnia to wysoką jakość narzędzi, która bezpośrednio rzutuje na jakość produkowanych z niej detali. Sprawdzeni wykonawcy i poddostawcy normaliów gwarantują terminowe dostawy oraz konkurencyjne ceny.

Skontaktuj się z nami...

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

...i co dalej?

Kontakt
Analiza zgłoszenia
Dodatkowe konsultacje
Wycena

Charakterystyka procesu

Proces projektowania formy ciśnieniowej jest nierozerwalnie związany z cyklem projektowania detalu - musi on wypełniać szereg wymagań technologicznych, aby możliwa była jego efektywna produkcja metodą wtrysku ciśnieniowego. Składają się na to następujące etapy:

  • Analiza modelu i zmiany mające na celu dostosowanie go do warunków produkcyjnych (nadanie pochyleń ścianom, dostosowanie grubości ścianek, wprowadzenie żeber usztywniających, odpowiedniego sposobu wzmacniania nab otworów itd.)
  • Analiza przyszłego procesu produkcyjnego (na tym etapie konstruktor bierze pod uwagę złożoność i cechy wytwarzanego wyrobu, dobiera punktu wtrysku oraz rodzaj układu wlewowego - gorącokanałowy lub zimnokanałowy. określa liczbę gniazd w formie, a także dobiera wymagane parametry technologiczne wtryskarki (siłę zwarcia, objętość wtrysku), a także szacuje czas cyklu
  • Dobór wymiarów korpusu formy i rozmieszczenie elementów formujących w korpusie
  • Zaprojektowanie układu wlewowego, i jeśli jest to wymagane, analiza płynięcia stopu za pomocą dedykowanych narzędzi CAE;
  • Zaprojektowanie układu chłodzenia
  • Zaprojektowanie układu usuwania odlewu z formy (systemy stosowane do rozformowania części mogą być mechaniczne lub pneumatyczne)
  • Opracowania systemu mocowania i rozmieszczenia uchwytów transportowych
  • Przygotowanie dokumentacji projektowej (wykonawczej).

Czas opracowania dokumentacji, koszt formy i wyrobu oraz czas ich wykonania w znacznym stopniu zależą od szacowanej liczby egzemplarzy, materiału, wielkości części, ciężaru odlewu, złożoności konfiguracji i dokładności wyrobu, wymagań technicznych, czasu wykonania, wymagań klienta itp.

Chcesz o coś zapytać?

Jaka jest minimalna wielkość partii produkcyjnej?
Dla zachowania balansu pomiędzy ekonomią wykorzystania czasu a kosztem wytworzenia detali, ustaliliśmy minimalną partię produkcyjną w rozmiarze 100 szt.
Jakie elektroniczne formaty dokumentacji akceptujecie?
Dokumentację elektroniczną przyjmujemy w formatach: Solidworks, Parasolid, STEP, SAT, IGES. Rysunki płaskie: Solidworks, DWG, DXF, ew. PDF
Jakie stopy odlewnicze wykorzystywane są do produkcji?
Większość naszej produkcji wykonujemy z następujących stopów:
DIN 226 D – EN AC 46000,
DIN 230 D – EN AC 44300,
DIN 231 D – EN AC 47100,
DIN 239 D – EN AC 43400
DIN 1743 - Z410
Czy mogę zlecić produkcję na podstawie wzorca?
Tego typu zlecenia zawsze rozpatrujemy indywidualnie po szczegółowych konsultacjach i oszacowaniu kosztów przygotowania projektu detalu i oprzyrządowania.
Czy jest możliwość zlecenia anodowania detali?
Oczywiście! W ramach kooperacji jesteśmy w stanie zaoferować także tego typu usługi i zapewnić kompleksową realizację produkcji.
Czy mogę zlecić produkcję z istniejącej formy?
Tak, podejmujemy się produkcji z wykorzystaniem istniejących narzędzi po wcześniejszej weryfikacji dokumentacji i oględzinach formy.
Nie znalazłeś odpowiedzi?
Nic straconego!
Skontaktuj się z nami - odpowiadamy zwykle w ciągu 24 godzin. 

Jak do nas dojechać?

Wskazówki dojazdu:
Od strony Radomia:
Na północny zachód, trasą 740 w kierunku Łodzi
Od strony Tomaszowa Mazowieckiego:
Drogą krajową 48 w kierunku Radomia
Uprzejmie prosimy o wcześniejsze umówienie Państwa wizyty poprzez kontakt telefoniczny.
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis na niniejszym urządzeniu. Szczegółowe informacje na stronie "Polityka Prywatności"